Bilgi

Astro Kehanet Nedir?

Astro Kehanet (Astroloji), gökteki yıldızların hareketlerine ve konumlarına göre hesaplamalar yapan, bu hesaplamalar sonucunda çeşitli öngörülerde bulunan bilim dalıdır. Bu bilim dalının tarihi insanlık kadar eskidir. İnsanlar var olduğu günden bu yana hep geleceklerini merak ederek yaşamışlardır. Aslında astroloji zamanlamanın önemli olduğunu öne sürer . Birinin doğduğu zaman ile kişiliğine özgü nitelikler arasında, bir şey olduğunda ve nasıl ortaya çıkacağı arasında anlamlı bir bağlantı olduğunu var sayar. Bu bilim dalı gerçek anlamda ehli tarafından işlenirse harika sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Astrologlar, farklı zodyak işaretleri boyunca seyahat ederken gezegenlerin nasıl hareket ettiğine dair bilgiye dayanarak zamanlamayı ölçer. Astrologların geleceği tahmin edebileceği fikri buradan geliyor.

Astro kehanet her sabah gazetelerde gördüğümüz fal köşesi değildir. Tam anlamıyla yıldız bilimidir. İmam Caferi Sadık’tan günümüze ulaşan Yıldızname bilimi bu ilmin atasıdır. Her insanın doğduğu tarih anne adı ve kendi adıyla birlikte gökte bir yıldızının olduğuna inanılır. İnsanın ömrü yıldıza sabittir. O Yıldız kayarsa insan ölür. İnanış bu şekildedir.

Astro Kehanet, astrolojinin bir parçası olarak görülse de, bu terim astrolojinin birçok dalını ve uygulamasını kapsamaz.

Astro Kehanet Nedir?

Astroloji İlmi

Günümüzde bu astroloji ilminin tam anlamıyla öğreticisi kalmamıştır. Bu bilim ebced hesabı ile birlikte matematik bilmeyi de gerektirir. Sadece son zamanlardaki tahminleriyle öne çıkan bir astrolog gözümüze çarpmaktadır. Dinçer Güner isimli bu kişi 2020 yılında Dünya’nın yıldız haritasında baktığını açıklamıştır.  Bu kiși bakımları sonucu bu yılın felaketler yılı olacağını söylemişti.

Maalesef ki 2020 yılının başından itibaren yaşadığımız her gün bir felaket şeklinde geçmektedir. Inanması güç ama yukarıda zikrettiğimiz astrolog insanlığın 2020 yılında salgınlarla ve hatta pandemirlerle mücadele etmek zorunda kalacağını söylemişti. Kur’an-ı Kerim’de Buruc suresi ile zaten yıldızlara bakarak hareket etmenin mümkün olduğu bilinmektedir. O kadar ki Osmanlı Devleti padişahlarının bugünkü manada astrolog diyebileceğimiz müneccim başları bulunmaktaydı. Yavuz Sultan Selim’in ismini de bir müneccimbaşı takmıştı.

Bu kadar bilgi verdikten sonra her bakımın insan yıldızında kısa süreli bir ruh hali bozukluğu meydana getireceğini söylemeden geçmemek lazım. Siz siz olun bu astroloji bilmine inanın ama her astroloğu bu bilimin adamı sanmayın. Kendini ispatlamış insanlardan yardım alın. Sadece hayatınızın dönüm noktalarında bir bilene danışın.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı