Kimdir

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Dizi oyuncusu, manken, model ve aynı zamanda bir çok markada reklam yüzü olan yakışıklı oyuncu 23 Eylül 1990 yılında İstanbul’un Bakırköy semtinde dünyaya gözlerini açmıştır. 190 cm boyunda olan Çağatay Ulusoy, 81 kilodur. Kendisiyle beraber iki çocuklu bir ailede büyüyen Çağatay Ulusoy’un, Atalay adında bir de erkek kardeşi vardır. Çağatay Ulusoy’un annesi Refiye , babası Aylin Ulusoy’dur. Annesi, Boşnak Kökenli iken babası Bulgar göçmenidir.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri Bölümünden mezun olan oyuncu okulunu bitirdikten sonra modellik yapmaya başlamıştır. Daha sonra 2010 yılında gerçekleşen Best Model Of Turkey e katılmış ve birinci olmuştur. Ulusoy yarışmada birinci olduktan sonra oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Ardından Baş rollerini Hazal Kaya ile paylaştığı Adını Feriha Koydum dizisi teklifi gelmiş ve hocası Ayla Algan ile birlikte dizide oynamıştır.

İlk dizisi ve ilk heyecanı Adını Feriha Koydum dizisinde oynayan Çağatay Ulusoy, genç kızların sevgili olan ve Emir adlı karakteri canlandırmış ve işini hakkıyla yapmıştır. Adını Feriha Koydum dizisiyle oldukça ünlenen Çağatay Ulusoy o dönemde çok popülerlik sahibi olmuştur. Adını Feriha Koydum dizisindeki başarısının ardından Ay Yapım’dan Medcezir dizisi teklifi gelmiştir. Ünlü oyuncu, baş rollerini Serenay Sarıkaya ile paylaştığı dizide oyunculuk kariyerini daha ilerletmiştir. Aynı dönemlerde başrol arkadaşı Serenay Sarıkaya ile aşk yaşamış, ikili daha sonra ayrılmıştı.

Çağatay Ulusoy’un ilk filmi ise ‘’Delibal’’dir. Delibal’de başrol oyuncusu olan Çağatay Ulusoy, Sarp karakterini canlandırmış ve epey beğeni toplamıştır.

Daha sonra Show TV ekranlarında ‘’İçeride’’ dizisinde rol almış ve herkesi ekranlara kitlemiştir. Şuanda da Netflix yapımı olan ‘’Hakan’ Muhafız’ adlı dizide başrol olarak oynamaktadır.

Terazi burcu olan Ulusoy, yemek yemeyi, gitar çalmayı çok sevdiğini ve ilham gelirse çaldığı bazı parçalara da şarkı sözleri yazmaktan çok keyif aldığını belirtti.

Çağatay Ulusoy’un Oynadığı Dizi ve Filmler

  • Adını Feria Koydum – Emir
  • Adını Feriha Koydum (Emir’in Yolu)
  • Medcezir (Yaman)
  • İçerde (sarp)
  • Hakan Muhafız
Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı