Kimdir

Cem Yılmaz Kimdir?

Cem Yılmaz’ın Çocukluğu

Sinema oyuncusu, yönetmen aynı zamanda karikatüristlik ve komedyenlik yapan Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul’da Koca Mustafa Paşa’da doğdu. Memleketi Sivas olan Cem Yılmaz’ın anne adı Sabahat, baba adı ise Ariftir. Ünlü komedyen, kendisi dahil olmak üzere 3 çocuklu bir ailede büyümüştür. Can adında bir ağabeyi ve Özge adınsa da bir kız kardeşi bulunmakta. Mehmet Akif İlkokulu’nda okurken ailesiyle birlikte başka bir semte taşınan Yılmaz ilkokulunu bu semtte bulunan Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’da bitirdi. Lise öğrenimi ise Etiler’de bulunan Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’de tamamladı.

Leman Dergisi

Üniversite öğrenimi Lisans olarak tamamlayan sanatçı, Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümüne devam ederken aynı zamanda mizah dergisi olan ‘Leman’ dergisinde de karikatür çalışmaları yaptığı bilinir.

İlk stand up gösterisini 1995 yılında yine karikatüristliğini yaptığı Leman Kültür’de gerçekleştirdi. Daha sonra ise Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya ve günden güne kendini geliştirmeye başladı. 2001 yıllarının sonlarına doğru 1000 üzerinde gösteriye imza atan ünlü stand-upçı, neredeyse tüm salonlar dolu şekilde sergilendi. Türkiye’de sahne alırken aynı zamanda Amerika’da da sahne aldığı bilinmektedir.

Daha sonralarda kendi karikatür kitaplarını yayınladı.

İlk sinema deneyimi ise 1998 yılında çekilen ve yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı ‘’Her şey Çok Güzel Olacak’’ filmiyle yaşayan Yılmaz, başrolünü Mazhar Alanson ile paylaşmıştır. Yayınlanan film Avrupa ve Türkiye’de beğenilmiş, yaklaşık 2 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

Reklam sektöründe de adını sıklıkla duyduğumuz sanatçının, Panasonic, Mavi Jeans, Telsim, Doritos, Opet ve Türk Telekom gibi bir çok markanın reklamında oynamış, reklam filmleriyle bile gündemde kalmayı başarmıştı.

2000 yılında Star Tv tarafından gösterileri yayınlanmaya başlamıştır.

Askerlik hizmetini de Ankara Mamak’ta 18 ay olarak yapan Yılmaz, 12 Kasım 2004 ‘te, dört farklı karakteri kendisinin oynadığı, G.O.R.A ile bir kez daha hayran milyonları gişeye çekmeyi başarmıştır.

Cem Yılmaz’ın bir çok filmi,dizisi, gösterisi ve stand up gösterileri bulunmaktadır.Son zamanlarda da Serenay Sarıkaya ile aşk yaşadığı bilinmektedir.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı