Teknoloji

En İyi Selfi Hangi Telefon İle Çekilir?

Günümüzde birçok kimse akıllı cihaz alırken özellikle kamera performansına göre alım yapıyor. Geniş açıya sahip kamerası var mı? Megapiksel değeri yüksek kameraya sahip mi? Kaç adet kamerası var ve hangi özelliğe sahiptir? Bu tarz sorular çerçevesinde, akıllı telefonlar arasından en iyi selfi yapan kamerayı barındıran telefonlardan İPhone 11 Pro modelini sizlere sunuyoruz. Bunun en temel nedeni ise insanların artık cihaz alırken en çok baktığı ön kamera değeri oldukça önemli olmasıdır. En iyi selfi çeken akıllı cihazlar arasında İPhone 11 Pro modelini sizlere tanıtıyoruz. 

En İyi Selfi Hangi Telefon İle Çekilir?

Kamera performansın hangi değerlere sahip olduğunu dile getirdiğimiz zaman aklımıza gelen firmalardan olan DxoMark ’ın  cihaz değerlendirmesine göz atıyoruz. Bu kısımda en fazla puanı alan ve en iyi selfi çeken akıllı cihazları kendi listemize ekliyoruz.

En iyi Selfi Çeken Cihazlar Listesi

En iyi selfi çeken akıllı cihazlar listesinde genel anlamda Android ağırlıklı olduğunu görüyoruz. En iyi selfi çeken cihazlar arasında göze çarpan tek bir iPhone modeli mevcuttur. O da, geçtiğimiz yılın eylül ayı içerisinde piyasaya sürülen ailenin güçlü üyesi  iPhone 11 Pro Max ‘dır.

Bu cihazın dışında ise listede, Huawei ve Samsung oldukça başarılı bir ön kamera performansına sahip cihazları var gibi görünüyor. Bu iki şirket, piyasaya çıkardıkları modeller ile kullanıcılar tarafından tam not almayı başarmıştır. Huawei ve Samsung listenin var olan önemli yerlerini kapsamaktadır.

Apple, en iyi ön kamera özelliklerini bizlere sunan cihazlar arasında ilk 10 içindedir. Şu anda en güçlü ve iyi performanslı cihazı olan iPhone 11 Pro Max, bu liste içinde 8’inci sırada yerini alıyor.

92 puanlık performansı ile DxoMark’ın en iyi selfi çeken listesinde kendisine yer edinen telefonun başarılı bir selfie  özelliği sahiptir. Sunduğu kaliteli kamera yapısını söylemek mümkündür. 

Cihazın çıktığı günden şu ana kadar kullanan kişilerden tam not almayı başarmıştır. Ancak bu cihazdan çok daha yüksek özelliklere sahip ön kameralı cihazlar bulunuyor. En iyi selfi çeken cihazlar arasındadır.

Bu cihaz bizlere 6.5 inç büyüklüğündeki OLED ekran 1242 x 2688 piksel çözünürlük performansını sunmaktadır. Dolby Vision, HDR10 ve 120 Hz dokunmatik algılama özelliği gibi en güncel teknolojiler bu ekrandaki yerini alıyor.

Cihazın sahip olduğu ana kamerada 12 Megapiksel çözünürlülüğe ve f/1.8 diyaframa sahip olan geniş açı özelliği ile bir lens bulunmaktadır. Bahsi geçen lens 12 Megapiksel çözünürlüğündedir. f/2.0 diyafram özelliğini barındıran telefoto ve 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.4 diyaframa sahiptir. Ultra geniş açı olan lens beraberinde kullanıma sunulmaktadır.

Cihazın ana kamerası ve telefoto lens, OIS ve PDAF ile güçlü bir sisteme erişmektedir. Cihaz 2x optik yakınlaştırma yapabilme yeteneğine sahiptir. 4K 60 FPS / Full HD çözünürlükte 240 FPS video kayıt yapabilen bir cihazdır. HDR ve stereo ses kayıt desteği ile müthiş bir ses kalitesine sahiptir.

Bu özelliklerin yanında ön kamera özellik yapısına baktığımız zaman cihazın, 12 Megapiksel gibi yüksek yapısı karşımıza çıkıyor.

Büyük geniş açılı performansa sahip bu kamera 23 mm eşdeğeri lense sahiptir. Kendinden önceki modellere nazaran daha iyi bir performans hizmeti sunmaktadır.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı