Bilgi

İlaç Sektörü Nasıl Çalışıyor?

Son günlerde en çok duyduğumuz kavram. İçinde yaşadığımız şu günlerde aşı ve ilaca çok fazla ihtiyacımız var. Peki bu sektör neden bu kadar önemli ? Dünyada bu sektörü kim yönetiyor ? İlaç sektörü ile ilgili komplo teorileri nelerdir ?

Günümüz dünyasında tüm insanlar mutlaka bir hastalığa düçar olmuş durumdadır. Yediğimiz gıdaların teknolojik bir süreçle genetiği değiştirildi. Bu değişiklikler tüm insanlığı etkiledi ve dünya hastalıktan geçilemez bir hale geldi. Farmakoloji adı verilen ilaç bilimi tarih kadar eskidir. İlk insanlar vücutlarında meydana gelen ağrı, sızı, sancı gibi durumlara karşın doğada bulunan bitkilere yönelmişlerdir. Bu yönelimler hayvanları seyrederek olmuştur. Dünyanın ilk farmakologları kedigillerdir.

İlaç Sektörü ‘nde Geçmişten Günümüze

İlaç Sektörü Nasıl Çalışıyor?

Bu günkü anlamda ilaç bilimi geçmiş notların derlenmesiyle oluşmuş ve gelişmiştir. Lokman Hekim, Hipokrates, Akşemseddin ve İbni Sina bu ilmin en büyükleridir. Bu kişiler hangi bitki hangi hastalığa iyi gelirdi bunları çok iyi bilirdi. Bunların yapmış oldukları bilimsel yaklaşımlar bugün bile saygıyla karşılanmaktadır. Kullandığımız tüm ilaçlar yağmur ormanları kökenlidir. İnsanlık bu bilgiyi bu bilge kişilere borçludur.

Akşemseddin hocası Hacı Bayram Veli ile birlikte iken canlı tohumlar teorisini ortaya atmıştır. Yani insanların hasta olmasına gözle görülmeyen küçük canlılar sebep olmaktadır. Kendi zamanında veba hastalığına ilaç aramış ve Ankara ‘daki bir salgının önüne geçmiştir. Yine Pasteur kuduz aşısını bulmuştur.

Bu gelişmeler ilaç sektörü adına umut verici olsa da bu endüstri maalesef artık insanlığı dizayn etmek için kullanılıyor. Son zamanlarda çevremizdeki herkesin şeker hastalığı, kolestrol hastası olması iyileştirmesi için içtiğimiz ilaçların sonucudur. Bir tarafı yaparken bir tarafı bozan ilaçlar teknolojik gelişimin insanlar için bir azap gerekçesi olduğunun göstergesidir.

Söğüt Ağacı

İlaç Sektörü Nasıl Çalışıyor?

Dünyada yer alan ilaç firmaları söğüt ağacından bilinirliği en yüksek olan ilacı yaparken karlılığını artırmak maksadıyla artık ağaç yetiştirmeyip kimyasal ilaç üretiyor. Teknolojik gelişme ile söğüt ağacının kimyasal bileşenlerini öğrenen firmalar bir ağacı ekip büyütmek yerine kimyasal bileşenleriyle muadillerini üretiyor.

Maalesef ki teknolojinin gelişmesi ile insanlardaki vicdan tükenmektedir. Sektörel anlamda para kazanmak için ilaç sektörü kullanılmaktadır. Bu teknoloji salgın ve virüsler oluşturabilecek çağdaşlığa ve acımasızlığa sahiptir. Bu teknolojinin muhatap aldığı kimyasallar gözle görülmediği için korunma olayı da ortadan kalkıyor. İnsanları kortizon tarzı etken maddelere bağımlı ederek standart hasta potföyü oluşturmaktan geri durmamaktadır.

İnsanlara derman olması gereken teknoloji zehir oldu. İnsanların virüslerle uğraştığı şu dönemde ilaç sektörü dünyaya sırtını dönmüş durumda. Teknolojik gelişmelerden muaf gibi davranıyorlar.

İlaç firmaları bazı gizemli örgütlerin hedefleri doğrultusunda dünya nüfusunun azaltılması politikasına uyum sağlamaktadır. İnsan sayısını bir anda değil de para kazanarak kademeli olarak azaltma yoluna gitmektedir. Canını sağlığını seviyorsanız ilaç kullanmayın. Bu teknolojiyi kullanacağınıza kedileri takip edin. Bu firmalar insan sağlığını hiçe sayan vampirler olma yolundadır.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı