Ekonomi

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Günümüz çağında internet artık her ev hatta neredeyse her cebe girmiş durumdadır. Günümüz düzeninde bir çok iş ve meslek grubu internet üzerinden veya ağlar üzerinden işlerini yürütmektedir. Sadece iş ve meslek hayatıyla kalmayan internet insanların kişisel günlük yaşamlarını da konu alıyor. İşte internet üzerinden gelir edebilme ve para kazanma imkanı da böylece doğmuş oluyor. Bu yazımızda İnternetten para nasıl kazanılır sizlerle paylaşıyoruz.

Günümüzde sosyal medyada da sıklıkla gördüğünüz ve duyduğunuz fenomenler neredeyse tüm geçimlerini sosyal medya hesapları üzerinden, ürün reklamları veya ürün tanıtımlarıyla sağladıkları gelirle sağlıyorlar. Evet yanlış duymadınız, tün geçimlerini. Peki ne yapıyor bu fenomenler? Hep beraber inceleyelim öyleyse.

İnternetten Para Kazanma Yolları Çoktur Bazı İnternet İşleri Zordur Bunları Yapmak İçin Hatta Bazen Hiç Durmadan Bu İşi Yapmak Zorunda Kalırsınız  Ve İnternetten Para Kazanma Yollarının Bazıları.

1- YouTube İle Para Kazanmak

Bu kısımda sadece bilgi ve beceri yetmiyor maalesef. Sosyal medya fenomenliği günümüzde gerçekten çok geniş bir kavram. Fenomen oldun ama nasıl oldun? Sesin mi güzel?, youtuber mısın?, güzel makyaj mı yapıyorsun? bir şekilde kendinizi normal kullanıcılara göre ön plana çıkarmalısınız. İmajınız daima iyi olmalı. Düzenli paylaşımlar yapmalı ve düzenli olarak aktif olmalı, ve en önemlisi reklam odaklı yönelmelisiniz. Sosyal medya üzerinden kazanılan paranın neredeyse yüzde 95i reklama dayalıdır. O yüzden dikkat çekmeli ve reklam almaya çalışmalısın.

Evet yanlış duymadınız. Videoyu çek ve yükle, daha sonra izlendikçe para kazan. Bak youtuber oldun bile. Fakat işin aslı o kadarda kolay değil. Öncelikle düzgün bir içerik bulmalısın. Herkese hitap edebilecek ve videoyu izletebilecek bir içerik üretmek zorundasınz. Aksi halde izlenmez ve gelir sağlayamazsınız. İçerik buldunuz fakat neyle çekeceksiniz? Kamera ve ekipmanınız var mı? Işığınız düzgün mü? Sesiniz ve görüntünüz net mi? Çekimlerde kullandığınız ekipmanlarda en az içerik kadar önemlidir. Kimse bozuk görüntüde bir videoyu üzgünüm ama izlemez.

Çekimler bittikten sonra birde hatalı kısımlar veya çekim kusurlarını düzenlemen için edit yapmalısın. Evet biraz zaman alıyor maalesef.  Daha sonra videolar istikrarlı bir şekilde çekmeye ve belli aralıklarla video çekip yüklemeye devam etmelisiniz.

Yavaş yavaş artış gösteren abone ve izlenme sayısıyla birlikte gün geçtikçe kazancınız artacaktır.

Kendinize Ait İçerikli Videolar Çekerek Para Kazanabilirsiniz Ve Birçok İçerikte Video Çekebilirsiniz. Oyun Tanıtım Videoları Çekebilirsiniz,Oyun Oynarken Video Çekebilirsiniz, Teknoloji İçerikli Videolar Çekebilirsiniz,Bilgi Amaçlı Videolar Çekebilirsiniz,Eğlence Amaçlı Videolar Çekebilirsiniz Ve Daha Fazla İçerikte Videolar Çekebilirsiniz. YouTube dan 500.000 TL Kadar Para Kazanan Kanallar Da Var.

Günümüzün en önemli yükselme yöntemlerinden birisi olarak YouTube fenomenliği gözükmektedir. Insanlar çektikleri videoları bu uygulamaya yükleyerek izlenirlik elde etmeye çalışmaktadır. 4000 saat izlenme 1000 abone sayısına ulaşan kişiler YouTube ile iş ortağı olma şansını kazanmaktadır.

Dünya üzerinde günden güne popülaritesi artan bu sektör ülkemizde de birçok insanın uğraşı haline gelmiştir. Bazı kişiler makyaj videoları ile bazı kişiler oyun videoları ile binlerce takipçiye ulaşmış ve aylık olarak on binlerce lira para kazanmışlardır. Bu yazımızda sıfırdan fenomen olmaya çalışan kişilere bazı önerilerde bulunacağız.

Video izleyerek zaman geçirmek isteyen kişilerin ilgi alanlarına hitap etmek sizi bir adım öne getirecektir. Dünya üzerindeki en popüler paylaşımlar genelde futbol ve sanat yıldızları tarafından yapılmaktadır. Siz hedef olarak kendi yörenizde Fenomen olmayı hedeflemelisiniz. YouTube fenomenliği konusunda sabırlı ve dikkatli olmalısınız. Belirli bir stratejiyle hareket etmelisiniz. Videolarınızı ne çok uzun ve çok kısa tutmalısınız.

Metin olarak hazırladığınız bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız. Akıcı ve düzgün bir Türkçe ile metninizi anlatmalısınız. Konu ile ilgili video açıklamalarınızı eksiksiz yapmalısınız. İlk aşamada maksadınız takipçi kasmak veya para kazanmak olmamalıdır. Yavaş yavaş videolarınız yükleyerek belirli bir kitleye hitap edeceğinizin izlenimini uyandırmalısınız. Youtube fenomenliği arkasından gelecektir.

Videolarınızı çekeceğiniz alanda belli bir bilgi birikimine sahip olmalısınız. Metinlerini okurken gereksiz kelime tekrarından sakınmalı bilgiye yönelmelisiniz. Insanları cezbedecek kelime oyunlarıyla dikkat çekmelisiniz.

Bu işi yaparken en önemli husus sabır ve sebattır. Umudumuzu kırmamalisınız. Taklitlerden sakınıp özgün içerikler oluşturmalısınız. Bunu hiçbir zaman Unutmayın ki dünyanın en büyük youtuberları birer sayfa ve 0 takipçi ile başladı. Youtube Fenomenliği yolunda kendinize has bir stil oluşturmalısınız.

Yaptığımız araştırmalara göre ülkemizde son zamanların en çok izlenen YouTube videoları Korona virüs vakalarıdır. Genel olarak en çok takip edilen videolar ise halkımızın efsaneleridir. Cin Peri büyü Musallat gibi videolar her daim merakla karşılanmaktadır. Izlenen videolardan yine en çok reyting elde edebileceğiniz yöntem siyasi liderlerin konuşmalarıdır. Size sunduğumuz bu argümanları ve yöntemleri kullanarak kısa sürede Youtube Fenomenliği ‘nde aşamalar kat edebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda kanalınızda abone ve video sayısı yükselince YouTube fenomenliği olan kişilere küçük reklamlar yaptırmalısınız. Sayfanızın görünürlüğü arttıkça geri dönüşler kaçınılmaz olacaktır. Insanların evde oturduğu bugünlerde bu krizi fırsata çevirebilirsiniz. Unutmayın ki özgüvenli olmak kendine güvenmek ve bir YouTube kanalı oluşturmak ilk ihtiyacınız olan şeylerdir.

2- E-kitap (Elektronik Kitap) Yazarak Para Kazanmak

Elektronik Kitap Yazarak Para Kazanabilirsiniz Bir Telefondan, Bilgisayardan ve Tabletten Bile Elektronik Kitap Yazabilirsiniz. Elektronik Kitap 10.000 dan Fazla Satabilir Çünkü İnsanlar Kırtasiye ve Bir Kitapçıya Gitmek Yerine Hemen Yakındaki Telefonundan Elektronik Kitap Alarak Okuyabilir Ve Yazdığınız Kitap Çok Satar ise Çok Fazla Para Kazanabilirsiniz.

3- Makale Yazarak Para Kazanmak

Burada çokta gelir beklememek lazım. Burada çok para kazanan var mı tabiki var. Fakat sağlam gelir elde edebilmeniz için hem bilgi, hem beceri hem de ciddi anlamda yeteneğe ihtiyacınız olmalı. Makale yazmak genelde üniversite öğrencilerinim veya yazmayı sevenlerin ek gelir olarak düşündükleri gelir yöntemidir. Siz de yazmayı seviyor ve bilgime güveniyorum diyorsanız makale yazmayı deneyebilirsiniz.

Kısa Veya Uzun Makaleler Yazarak Para Kazanabilirsiniz. Bu İş Bazı Kişilere Göre Zor Ama Bazı Kişilere Göre İse Kolaydır. Makale Yazarak Kendinize Bir Ek Gelir Getirebilirsiniz. İşiniz Dışında Ek Gelir Olarak Makale Yazabilirsiniz. Her Makale Karşılığında Yaklaşık 10 TL Veya 5 TL Alabilirsiniz.

4- Udemy Üzerinden Para Kazanmak 

Udemy Bir Eğitim Platformu dur Ve Siz Burada Bildiğiniz Kodlama Ve Teknik Bilgileri Canlı Veya Normal Video İle Satılabilir. Burada Bazı Dersler 400 TL veya 1000 TL Fiyatından Başlıyor Ama Bazı Dersler İse 20 TL Veya 100 TL Oluyor Fiyat Size Bağlı. Udemy Üzerinden de Fazla Para Kazanabilirsiniz Çünkü İnsanlar Bilmediği Şeyleri ve öğrenmek İstediği Şeyleri Satın Alır. Ama  Dersi Güzel Anlatmak Gerekir.

5- İnstagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagram Üzerinden Para Kazanabilirsiniz. Kendi Eşyalarınızı İnstagram Üzerinden Satış Yaparak para kazanabilirsiniz. Bu İşte de Fiyat Size Bağlıdır. Ve Başka Bir Yolla İnstagram dan Para Kazanabilirsiniz. Eğer ki Sizin Sayfanız Çok fazla Takipçi Çekmiş Ve Fazla Kitle Oluşturmuş İse Bazı İnsanlar Sizden Reklam İsterler Siz Kendi Sayfanız da Sizden Reklam İsteyen Kişinin İstediği Gibi Reklam Yapıyorsunuz Ama Oda Sizin İstediğiniz Fiyat Kadar Para Veriyor. Ve Bu İşte de Fiyat Size Bağlıdır.

6- Twitch İle Para Kazanmak

Canlı Yayınları Açarak Para Kazanabilirsiniz. Ve Bunu da Ek İş Olarak Yapabilirsiniz. İnsanlar size Gönüllü Olarak Bağış Yapacak Ve Sizde  Bu Sistem ile Para Kazanabilirsiniz. Ek İş Olarak Her Haftada İki Defa Bile Yayın Açabilirsiniz.

7- Blog Yazmak

Evet yanlış duymadınız. İnternet ortamında yazı yazarakta para kazanabilirsiniz. Bir blog sayfası üzerine açtığınız sayfaya yazılar yazarak gelir sağlayabilirsiniz. İçerik tabiki size kalmış bir şey fakat yine topluma hitap etmeli ve bloglarınız okunmalıdır. Bazı blog yazarları kendi günlük hayatını paylaşırken, bazı blog yazarları ise gezip gördüğü, kullandığı ürünleri, denediği kozmetik malzemelerini blog üzerinde yazıya döküp gelir sağlıyor. Sende onlardan biri olabilir ve düzenli blog yazıları yazdığın sürece gelir sağlayabilirsin.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı