Teknoloji

İphone 12 Özellikleri Nelerdir?

Apple şirketinin uzun süre üzerine çalıştığı modeli olan iPhone 9 ‘u akıllı telefon piyasasına sürmesi beklenen bir gelişmeydi. 14 Nisan Salı günü akşam saatleri itibariyle Apple şirketine ait resmi web sitesi üzerinden uygun fiyata sahip yeni akıllı telefon olan iPhone SE yayınlandı. 15 Nisan Çarşamba günü ise beklentiler düzeyine yakın olan iPhone 12 Pro konsept tasarımı ile akıllı telefon piyasasındaki yerini alacak. 

İPhone 12 Tasarımı

Apple 15 Nisan Çarşamba günü ani bir şekilde bu cihazı kullanıcılarına uygun fiyata sahip iPhone modeli olarak tanıttı. Genel olarak bakıldığında Türkiye’de satış fiyatı anlamında büyük eleştirilere uğramış olsa da, cihazın sahip olduğu özellikler ve tasarım anlamında ön plana çıkan ve iyi bir satış yüzdesi yakalayacak gibi görünüyor. Yeni bir cihaz olan iPhone SE‘den sonra, iPhone 12 ailesi hakkında da cihaza ait çeşitli görseller kullanıcılar ile paylaşılmaya başlandı.

 Geride kalan zaman diliminde yeni iPhone12 cihazının ekranına ve kasa kısmına ait görüntüler ile prototip şablonunu yansıtan resimler sızdırılmıştı. Arka kısmında yer alan üçlü kamera sistemi yine cihazda yerini alırken, LiDAR tarayıcıya sahip alt alta ikişer şekilde konuşan kamera kurulumu prototip görsellerinde yerini alıyor. Ön tarafa baktığımız zaman ise göze çarpan şey biraz daha daraltılarak oluşturulan çentik prototip önümüze çıkıyor.

İPhone 12 Tasarım Görselleri

Ürüne ait en belirgin tanıtımı ise ürünün tasarımını yapan Jonas Daehnert yaptı. Resmi Twitter hesabı üzerinden şimdiye dek yapılmış olan ve gerçekliğe en yakın iPhone12 Pro konsept tasarımına ait görselleri kullanıcıların beğenisine sundu. Bu akıllı cihazın şu anlık sadece siyah renkli olacak görüntüsünü paylaşan tasarımcı, Twitter’ı kullanarak insanlar ile paylaşması dikkatleri bir anda üzerine çekmesine neden oldu. Biraz daha detay paylaşılması ve konsept tasarımlarına ait görsellerin de kısa zaman içinde kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

İPhone 12 Genel Özellikleri

iPhone 12 özellikleri konusuna  ait şu anda detaylı özellikler tam olarak netleşmiş değil. Ancak yeni çıkacak akıllı cihazların tasarımları tamamen netlik kazandı. Coronavirüs salgını sebebiyle Kasım ayının içerisinde tanıtımının yapılması planlanan yeni iPhone cihazların özellikleri de kısa zaman içinde netlik kazanacağı bekleniyor.

İPhone 12 fiyat olarak, ülkemizde en düşük model için 12 bin olarak düşünülüyor. En yüksek model için de 15 bin TL olması bekleniyor. İPhone12 ne zaman çıkacak sorusu da oldukça merak edilmektedir. Cihaz ailesinin bulunduğumuz yıl içerisinde çıkması beklenmektedir. 

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı