Kimdir

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Son zamanlarda adını son zamanlarda aşk dedikodularını sıklıkla duyduğumuz Serenay Sarıkaya, 1991 yılında Ankara’da doğdu. Annesi Ümran Seyhan babası ise Mustafa Sarıkaya’dır. Bir süre ailesiyle birlikte Antalya’ya da yaşayan Serenay Sarıkaya, anne ve babasının ayrılması, babasının başka biriyle evlenmesi üzerine annesi ile birlikte İstanbul’a yerleşti.

Lise eğitimini Antalya’da tamamlayan Serenay üniversiteyi yurt dışında okumak istese de üniversite okumamıştır. Çocukken model olmayı isteyen Serenay, oyuncu olmayı hiç düşünmemiş. Spor dallarıyla arası iyi olan Serenay voleybol, basketbol ve tenis oynamıştır. Oyunculuk kariyerinden önce de latin danslarına ilgili olduğu bilinmektedir.

2006 yılında Çek Cumhuriyetin’de düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışmasına katıldı. 15 yaşında katılığı bu güzellik yarışmasından jüri özel ödülünü almaya hak kazandı. Jüri özel ödülüne layık görülen Serenay Sarıkaya, aynı yıl içerisinde Alparslan’ın yönettiği bir filmde Itır karakterini canlandırdı.

2008 yılında ise Türksel’in bir reklam kampanyasında oynamıştır.

Daha sonra Murat Şeker’in yapmış olduğu ve Sinan Çetin’in yönetmenliğini üstlenmiş olduğu sinema filminde oynamıştır.

Aynı yönetmenin çektiği ‘’Peri Masalı’’ adlı bir dizi de iyilik perisini oynayan Serenay Talya karakteriyle hayat bulmuştur.

Daha sonrasında ise Adnan Güler tarafından yapılan Adanalı dizinde Sofya karakterini canlandırdı. Okan Kaynarca, Mehmet Akif Alakurt ile rollerini paylaştığı dizi ilgi gördü. Gerçek anlamda Serenay’ın televizyon tarihine girişi diyebiliriz aslında.

Ardından 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasına katılan Serenay Sarıkaya, Gizem Memiç’in ardından ikinciliğe hak kazandı. Ayrıca Türkiye ‘yi Miss Universe’de temsil etmeye hak kazandı.  

2010 yılında Şükrü Avşar yapımcılığında Murat Düzgünoğlu yönetmenliğinde ‘’ Lale Devri’’ dizisinde rol alan Serenay, dizinin bir bölümünde söylediği şarkıya sesi de ilgi gördü.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı