Kimdir

Taner Ölmez Kimdir?

Yakın zamanda Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ‘’Mucize Doktor’’ dizisinde otizmli bir doktorun hayatını canlandıran ‘’ Ali Vefa’’ karakterini canlandıran başarılı oyuncu uzun süredir en çok dikkat çeken ve en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Zaman zaman yer aldığı dizilerde söylediği şarkı ve türkülerle de seyirciyi hayran bırakan Taner Ölmez’i gelin hep birlikte tanıyalım…

Ölmez 9 Ağustos 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

Taner Ölmez tiyatro ile ilgilenmeye lise yıllarında başlamıştır. İlk olarak oynadığı oyun ise Shakespeare’in ‘’ Bir Yaz Gecesi Rüyası’’ adlı oyundur. Lise eğitimini tamamlayan oyuncu daha sonra Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda 2 yıl boyunca çalıştı ve ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazandı.

Konservatuvar eğitimine devam ederken televizyonda yayınlanan dizide ‘’gıyabettin’’ karakterine hayat vermiştir. Ardından ATV ’de yayınlanan ‘’İstanbul’un Altınları’’ adlı dizide rol almış ve yavaş yavaş oyunculuk basamaklarını tırmanmaya başlamıştır. 

Taner Ölmez Oyunculuk

Başarılı oyuncu ilk defa 2012 yılında, Osman Sınav ’ın yönettiği ‘’Uzun Hikaye’’ filmiyle beyaz perdeye ayak basmıştır. Aynı yıl içerisinde ise ‘’Kayıp Şehir’’ dizisinde ‘’Sadık’’ karakteriyle izleyicileri kendine çekmiştir. 

Ölmez daha sonra 2014 yılında The OC uyarlaması olan, Ay Yapım ile Ali Bilgin’in yönettiği ‘’ Medcezir’’ adlı dizide ‘’Mert Serez’’ adlı karaktere can vermiştir. Medcezir dizisiyle bir hayli başarı yakalayan Ölmez, oldukça geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Daha donra ise uluslararası platform ve tv dünyasında oldukça akın edilen, ‘’ Muhteşem Yüzyıl-Kösem’’ adlı dizide ‘’ Şehzade Osman’’ karakterini oynamıştır.

Televizyon karakteri bir taraftan ilerlerken, tiyatro sahnelerine veda etmeyen başarılı oyuncu, ‘’Katil Joe’’ adlı oyunda büyük başarısından dolayı 18. Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde ise ‘’ Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’’ ödülünü almıştır.

Yine beyazperdede ve ekranlarda oldukça ilgi gören 2018 yılında vizyona giren arabesk müziğin babası olarak anılan ‘’ Müslüm’’ sinema filminde Müslüm Gürses’in kardeşi ‘’Ahmet’’ karakterini canlandırmıştır.

Taner Ölmez şuan Fox TV ekranlarında yayınlanan ‘’Mucize Doktor’’ dizisinde başrol oyuncusu olarak oynamakta ve Tüm Türkiye’yi kendine kitlemiş durumdadır. Ayrıca oyuncu Ece Çeşmiroğlu ile birliktedir.

Daha Fazla Göster

Mustafa

Blog okumayı seven ve araştırma yapmayı ilke edinmiş bir editör.

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı